Please reload

MEHED JA TOIDULISANDID

June 26, 2017

Kuigi meestel on tunduvalt suuremad eelised jõutreeninguks ja edukamaks lihaskasvuks, on jõutrenniga kaasnevad füsioloogilised muutused sarnased - see parandab üldvormi, viib lihased toonusesse, kiirendab ainevahetust, tõhustab rasvapõletust ning kahandab vigastuste ohtu. Naistel kulub aga samade tulemuste saavutamiseks üldjuhul rohkem aega.

 

 

 

Kaseiin, erinevalt vadakuvalgust, on aeglaselt imenduv, seega oma aminohapete suhtes märksa säästlikum. Kaseiin ei soodusta küll nii võimsalt valgusünteesi, kui whey seda teeb, ent selle eest omab kaseiin tõhusat anti-kataboolset toimet ja efekti, mida ei saa kindlasti whey kohta öelda. 

Kombineerides kaseiini ja wheyd omavahel, aeglustame vadakuvalgu imendumist, kaitstes selliselt wheyst pärinevaid väärtuslikke aminohappeid ning maksimeerime nende ökonoomse ja tõhusa kasutuse valgu sünteesiks. Siit ka põhjus, miks toidukorra asendajates (meal replacement powder [MRP]) kasutatakse kaseiini ja whey kombineerituna.

 

Võrdlemaks otseselt vadakut ja kaseiini, viisid teadlased R.H. Demling ja L. DeSanti üsna hiljuti läbi uurimuse: Hüpokalorilise dieedi, suurenenud valguratsioonide ja jõutreeningu mõju rasvavaba kehamassile ja rasvaprotsendile ülekaalulistel politseiohvitseridel.

Uurimuse raportis järeldatakse, et soodustamaks rasvapõletust, jõu ja lihasmassi juurdekasvu, osutub kaseiin märksa efektiivsemaks kui whey. 

Uurimus kestis 12 nädalat ning selles osales 38 politseinikku (aktiivselt patrullis osalevad, mitte istuvad), nende keskmine vanus oli 34 aastat, kaal keskmiselt 98 kg ja rasvaprotsent 27%.

 

See grupp, kes oli jõutreeningutel ja manustas lisaks vadakuvalku vähendas rasvaprotsenti keskmiselt 27% - lt 23% - l, ning kaseiini tarbiv ja jõutreeninguid teinud grupp vähendas rasvaprotsenti keskmiselt 26% - lt 18% - le. Kontrollgrupp kaotas keskmiselt 2.5 kg rasva, whey grupp 4.2 kg ja kaseiini grupp 7 kg. Tuleb tõdeda, et see on üsna märkimisväärne tulemus nii lühikese aja kohta. 

 

Kahtlemata tuleks kasutada mõlemat valku - nii vadakuvalku kui ka kaseiini. Tuleb ainult selgeks teha, millal on otstarbekas üht või teist kasutada. Vadakuvalku võiks teatud mõttes võrrelda lihtsüsivesikutega. Vadak (whey) on kergesti imenduv ja rikastab meie vereringe juba 15 - 20 minuti jooksul aminohapetega. Haripunkt saabub ca. 40 - 45 min. jooksul, mis võetakse, see võetakse sel perioodil ära, ülejäänud heidetakse organismis välja. Organismi suures energiadefitsiidis tuleks enne wheyd kindlasti süsivesikuid (lihtsüsivesikuid nt. 5 - 10 min. ennem) manustada, vastasel korral raiskame lihtsalt oma valku, kuna aminohappeid hakatakse energiaks transformeerima. See omakorda võib lihased ilma jätta adekvaatsest valgust. 

 

Kaseiin on loomulik ja naturaalne piimatoode, mida valmistatakse ultrafiltratsiooni teel piimast, antud protsessi käigus ei kasutata mingeid kemikaale. Sel viisil eraldatud kaseiin sisaldab endas suurel hulgal bioaktiivseid piima peptiide, mis toetavad organismi immuunfunktsiooni ning lihaskasvu. Veel üks kaseiini eriline omadus seisneb selles, et ta on võimeline moodustama kauaseedivat „geeli“. Tänu  „kaseiini geelile“ varustatakse verd ning lihased pikka aega aminohapetega.

 

Kaseiini tarbimise olulisus enne und!

 

Kulturistid teavad, et on oluline toituda tihti ning et peamine taastumine ja lihaskasv toimub une ning puhkuse ajal. Selleks peab organism saama toitaineid ja eriti olulist proteiini. Kui tarvitada enne und vadakuvalku, siis seedub ta kiiresti (30-45 minuti jooksul) ning edasi 8 tunni jooksul jääb organism valguta. Kaseiin aga tagab aeglase aminohapetega varustamise praktiliselt kogu uneaja jooksul ning aeglustab tugevalt lihasmassi katabolismi.

Toidulisandi eripära tavatoiduga võrreldes on see, et nad on konsentreeritud kujul ning imenduvad organismis kiiremini, mis võimaldab treeningukoormusest kiiremini taastuda ja vähendada alatoitumise lihast lagundavat mõju. Üldistatult öeldes: toidulisandite tarvitamine aitab asendada lagundamise protsessid ülesehitamise protsessidega. 

 

Mis on aminohape?

 

Aminohape on orgaaniline ühend, millest sünteesitakse valke. 20 standardset, millest 9 asendamatud.

Valkudel on organismis elutähtis roll, sest osalevad põhimõtteliselt kõikides bioloogilistes protsessides: käituvad katalüsaatoritena, transpordivad ja hoiustavad teisi molekule (näiteks hapnikku), pakuvad mehaanilist tuge ja immuunkaitset, vastutavad rakuliikumise eest, osalevad närviimpulsside ülekandes, kontrollivad kasvu ja rakkude diferentseerumist.

Estfit on väga suure tootevalikuga toetamas sportlikku ja tervislikku elustiili - pakutakse erinevaid toidulisandeid, spordijooke, -riideid jpm. Nende online poodi saab uudistada SIIT! 

Estfit tootesarja kuuluvad põnevad valgupulbrid KFD Premium WPC 80, mis on tippkvaliteediga100% puhas vadakuvalgu kontsentraat. Tootel on hea maitse, suurepärane lahustuvus ja vähest aega püsiv vaht. Tootevalikus kogunisti kuni 50 erinevat maitset! Nagu kõik KFD tooted, ei sisalda KFD Premium WPC 80 värvaineid egakahjulikke ja ebavajalikke lisaaineid. Ultrafiltreerimise käigus eraldatakse suhkrud ja valgud, mistõttu on toode puhtam võrreldes teiste firmade toodetega.KFD Premium WPC ei sisalda aspartaami või muid lisaaineid (kunstlikke värvaineid, mis on märgitud tähega "E" ja täiteaineid), mis mõjutavad tervist ja pole täpselt teada, kuidas nad organismi mõjutavad.Sisaldab vähe taimepõhiseid valke - nagu sojavalk, nisu (tuntud ka kui l-glutamiinpeptiide), riis ja muid madalama kvaliteediga koostisaineid.KFD Premium WPC on vadakukontsentraadist kõrge BCAA (hargnenud ahelaga aminohapped) kontsentratsioon.

 

 

 Tutvuge kindlasti ka teiste EstFit toodetega nende onlinepoes!

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

RECENT POSTS

November 7, 2017

October 26, 2017

October 25, 2017

October 24, 2017

October 19, 2017

October 18, 2017

October 17, 2017

Please reload

ARCHIVE